Ekonomi

Muğla’da çok etaplı kavşak inşaatında son aşamaya gelindi

Muğla’da çok kademeli kavşak inşaatında son aşamaya gelindiği bildirildi.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete, Yakup Otgöz ve AK Parti MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan, kavşağın yapılacağı şantiyeyi ziyaret etti.

Milletvekilleri burada yetkililerden yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alarak son durumu basın mensuplarıyla paylaştı.

Projenin son halini basına gösteren Mete, çok etaplı kavşak inşaatında son aşamaya gelindiğini söyledi.

Bölgede çalışmaların 2 yıl önce başladığını belirten Mete, “Şu anda şantiye kurulmuş. Yolların yapılması için bitişikteki arazilere girilmesi gerekiyor. Kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Bu alanın bir kısmı sit alanıdır. alan, bir kısmı tarla. Karayollarının plan değişikliğine de belediyemizden onay bekliyoruz. 12- “15 dönümlük kamulaştırılması gereken bir alan var.” dedi.

Çoklu kavşak inşaatı için direklerin çoğunun kamulaştırılacak yerlerde olacağını belirten Mete, bunun için kamulaştırma çalışmalarının kısa sürede tamamlanması gerektiğini belirtti.

Belediyenin hızlı bir çalışmayla üzerine düşeni yapacağına işaret eden Mete, “Daha sonra kamulaştırma sürecini hızlandırmaya çalışacağız. Kamulaştırmayı dava açılmadan tamamlamak istiyoruz. Kamulaştırmanın tamamlandığı gün çalışmalara başlayacağız.” dedi.

Mete, çalışmaların başlamasıyla birlikte firmanın kısa sürede kavşağı tüm grupları ve ekipmanlarıyla inşa edeceğini belirtti.

carsibasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu