Haber

Kandil emir verdi: ‘Cemalist ittifak!’

  • HABER7

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde ise sıralar belli oldu, tercihler belli oldu. Aldığı oy oranıyla şunları söyledi: anahtar parti‘ diye pazarlayan terör örgütünün uzantısıdır. HDP Bir yandan 6 üyeli koalisyon tablosuyla bakanlığı görüşürken, diğer yandan da meclis listelerini oluşturuyor. parti tüzüğünde 2. DönemHDP’de hukuk devleti gereği birçok milletvekilinin eleneceği ve dokunulmazlık zırhını kaybedeceği belirtilirken, yeni milletvekillerinin kamuoyunda tanınan isimler olmasına özen gösteriliyor.

OSMANLI’NIN BÜYÜK BABASI TÜRKİYE’YE…

Bu milletvekili adaylarından biri de Gazeteci. Hasan Cemal . Sultan II. Abdülhamid’in Osmanlı Devleti’ndeki darbesinden sonra ülkenin bölünüp parçalandığı süreçte devleti ele geçirmiş ve hükümeti yönetmiştir. İttihat ve Terakkiüst düzey yöneticilerinden biri Cemal Paşatorunu Hasan Cemal, HDP’nin adaylık teklifini kabul etti.

HDP’li kadrolar, HDP’nin tüm meclis listelerinin terör merkezi Kandil’de elebaşları tarafından belirlendiğini bizzat itiraf etmişti.


KANLI KALEM

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne adayı olarak girme hayali kuran Hasan Cemal, sık sık terörist liderleri ziyaret etmekröportajlar verdiği biliniyor.

seçimlere” Yeşil Sol PartiAdıyla kurulan bir başka PKK uzantısıyla girdiği bilinen HDP’ye toplam 2 bin 783 kişi adaylık başvurusunda bulundu.

Son zamanlarda ” Cemalistleradlı oluşumda yer alan Hasan Cemal’in yakın geçmişini kaleme alan yazar. türk gazetesiyazar fatih selekHDP’nin 79 milletvekili adayı mercek altına alındı.

 

Fatih Selek, “Cemalist İttifakı” başlıklı yazısında şunları söyledi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu