Haber

Suudi Arabistan’dan Türkiye açıklaması! Deprem yardımı açıklandı

Suudi Arabistan kamu kuruluşu Kral Salman İnsani Yardım ve İnsani Araştırmalar Merkezi lideri Abdullah bin Abdulaziz er-Rabia, devlet televizyonu Al-İhbariye’ye konuştu.

Rabia, kardeş ülkeler Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremlerin yol açtığı felaketin büyüklüğüne dikkat çekti. İlk etapta Türkiye ve Suriye’deki deprem bölgelerinde 3 bin geçici konut (konteyner) inşa edeceğiz.”söz konusu.

DİĞER AŞAMALAR DA OLACAK

Rabia, önceliklerine göre konteyner evlerin yerleştirileceği bölgeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti. “Bu evlerden ilk etap için bahsediyorum. Bundan sonra başka etaplar da olacak.”dedi.

Acilen ve çok hızlı bir şekilde bölge halkının kullanımına sunulacak olan bu konteyner evlerin her birinin 5-6 kişilik olacağı bilgisini paylaşan Rabia, bölgenin yeniden imarı için atılması gereken adımlara ihtiyaç olduğunu vurguladı. detaylı çalışmalar.

Rabia, bölgedeki afetin büyüklüğünün ve on binlerce insanın barınma ihtiyacının altını çizdi.

YARDIM KAMPANYASINA BÜYÜK İLGİ

Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için başlattıkları yardım kampanyasının devam ettiğini hatırlatan Rabia, afetin büyüklüğünden dolayı yardım çalışmalarını haftalarca, belki aylarca sürdüreceklerini bildirdi.

Suudi Arabistan’ın kendi yardımlarıyla deprem bölgelerine ilk ulaşan ülkelerden biri olduğunu söyleyen Rabia, şu anda bölgeye geçici çadır teslim ettiklerini söyledi.

Suudi Arabistan’daki Kral Salman İnsani Yardım Merkezi’ne bağlı Sahem Platformu aracılığıyla Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasında toplanan son verilere göre 355 milyon 192 bin 630 riyale (yaklaşık 94 Riyal) ulaştı. milyon dolar).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu