Haber

Mahalle Ligi Turnuvaları Tecrübe Şampiyonluk Heyecanı

Her yıl geliştirilen ve daha çok çocuğa ulaşan “Mahalle Ligi” Turnuvaları sona yaklaşırken, turnuvaya katılan takımlarda şampiyonluk heyecanı doruktaydı. Haziran ayının ikinci haftasında oynanacak final maçlarının ardından Mahalle Ligi Turnuvalarının şampiyon grubu belirlenecek.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun katılımıyla düzenlenen Mahalle Ligi Turnuvalarında yarışmacılar final heyecanı yaşadı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın başlama vuruşuyla başlayan Mahalle Lig Turnuvalarına şehrin dört bir yanından yaklaşık 25 bin kişi katıldı. Her mahallede yapılan maçlar sonucunda mahalle birincisi olan kadrolar ilçe birinciliği için mücadele etti. 20 ilçede 10 kategoride toplam 200 ilçe birincisi il şampiyonluğu için yarışıyor.

Devam eden turnuvaların yarı finallerinde her kategoride ilk dörde giren takımlar, haziran ayının ikinci haftasında final maçlarını oynayacak. Lig sonunda Mahalle Ligi Turnuvalarının şampiyon kadrosu belirlenecek. – BALIKESİR

habermanyas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu