Haber

Gergerlioğlu: Cenazeler deprem bölgesinde bekliyor, acil kefen ihtiyacı var

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin son 100 yılın en kötü depremini yaşadığını ve deprem haberini alır almaz Malatya’ya gittiğini söyledi.

Bölgede elektrik, doğalgaz ve suyun çok değerli ihtiyaçlar olduğuna işaret eden Gergerlioğlu, “Afet bölgelerinde ilk günkü ihtiyaçlar ile sonraki günlerdeki ihtiyaçlar farklılık gösteriyor. Yiyecek, giyecek ve barınma sıkıntısı yaşanıyor. Bölgeyi terk etmek isteyenler yakacak sıkıntısı yaşıyor. Bölgede ulaşılamayan köyler var. Yemeğin düzenlenmesi ve çadırların kurulması insanların barınması açısından çok önemli” dedi.

Hastane binalarının daha etkin hale getirilmesinin değerine değinen Gergerlioğlu, “Bölgede su sıkıntısı ve insanların temel ihtiyaçlarını kar sularını eriterek karşılaması salgın hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bölgedeki imkanlar son derece yetersiz. İnsanlar bekliyor” Cenazeler için. Afet bölgelerinde acil olarak kefen ve gaz tedarikine ihtiyaç var. İnsanlara destek noktasında diğer sivil toplum kuruluşlarına da kolaylık sağlanmalı.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu