Haber

Banknotlarda Sahtecilik Yapan ve ATM’leri Dolandıran Kişi Ankara’da Yakalandı

Ankara’da özel yöntemlerle ikiye böldüğü banknotların yarısını sahtesiyle birleştirdikten sonra ATM’de gerçekleriyle değiştiren kişi suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kentteki ATM’lere çok sayıda geçersiz para yatırıldığına dair ihbar üzerine çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından ATM’ye parayı yatıranın ETO (23) olduğunu belirleyen ekipler, zanlıyı suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. ETO ve konutunda yapılan aramalarda 2 bin adet sahte 50 liralık banknot, 30 adet sahte 100 dolar, çok sayıda kesilmiş sahte para kağıtları, banka ve kredi kartları, yazıcı, tarayıcı, boya, sıvı solüsyon, pay, çeşitli malzemeler ve tarihi geçmiş banknotlar ele geçirildi. .

Madeni paraları ortasından kesip sahtesiyle birleştirdi.

Zanlının, konutunda kurduğu küçük çaplı matbaada çoğalttığı sahte paralarla gerçek parayı ikiye böldüğü, elde ettiği modülleri özel sistemlerle yarı sahte yarı gerçek olarak yeniden bir araya getirerek depoya yatırdığı belirlendi. bir ATM ve onları gerçek olanlarla değiştirdi. Daha önce 200 ve 100 liralık banknotlarla deneyen kişinin başarısız olduğu ve ağırlıklı olarak 50 liralık banknot kullandığı öğrenildi.

Yakalanmamak için başkalarının kartlarını kullandı.

ETO’nun, yasa dışı yollarla elde ettiği kimlik numaraları üzerinden elde ettiği banka ve kredi kartlarını polis tarafından takip edilmemek için kullandığı, ‘sınav ücreti’ gibi işlemlerle kartsız işlem yaptığı ortaya çıktı. zamana. Şahsın ayrıca ATM’lere yükleme yaparken cerrahi maske taktığı ve kamerada yüzünü gizlemek için kep giydiği belirtildi.

“Borçlu olduğum için yaptım”

Emniyetteki işlemleri tamamlanan ETO, Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. “Bu yöntemi nasıl öğrendin ve neden yaptın?” ETO, “Gördüğüm haberden ilham aldım. Kredi borcum olduğu için yaptım” yanıtını verdi. – ANKARA

reyhanli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu